Klatovští rybáři zahájili podzimní výlovy, letos budou lovit déle

Klatovští rybáři zahájili podzimní výlovy rybníků v Plzeňském kraji. Kvalita ryb je dobrá, přírůstky budou vinou velkého sucha menší než v běžných letech. Rybáři budou lovit každý den až do 25. listopadu. Čtyři firemní střediska by měla ve 200 rybnících odlovit o něco méně než loni, kdy to bylo 600 tun ryb, z toho asi 500 tun by mělo být kaprů, řekl ředitel Klatovského rybářství Václav Voráček.

Předvánoční cenu stanoví firma se 400 rybníky až po výlovech velkých rybníků, které začnou na přelomu října a listopadu. Předpokládá ale, že mírně zdraží. Klatovské rybářství bude mít na vánoční trh veškeré hmotnostní spektrum ryb v dostatečném množství, ale ryby budou menší. „Začali jsme s menšími rybníky. Končit budeme kolem 25. listopadu, což nebývalo,“ uvedl. Firma posunula výlovy větších rybníků a snaží se je roztáhnout do delší doby, aby si sádky, kde chybí voda, nezaplnila hned.
Na začátku výlovů zatím nedokáže říct, jaké ceny ryb budou, protože neví, kolik kaprů bude mít ve velkých rybnících a jaké hmotnostní složení. Velký nedostatek vody a srážek panoval na celém území regionu. Kvůli kyslíkovému deficitu ryby moc nežraly. Některé rybníky, kde je nedostatek vody, firma pouze odloví a převeze menší kusy do rybníků, kde alespoň nějaká voda je.
Podle kontrolních odlovů nezaznamenali rybáři problémy se zdravotním stavem ryb. „Potvrdily dobrou kvalitu, ale přírůstky jsou letos slabší. Ryby se spíše trápily, aby přežily, než aby rostly,“ řekl Voráček.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *