Klatovští rybáři zahájili podzimní výlovy, budou lovit dva měsíce

Klatovští rybáři zahájili podzimní výlovy rybníků v Plzeňském kraji. Kvalita ryb je dobrá, přírůstky budou vinou velkého sucha menší než v běžných letech. Rybáři budou lovit každý den až do 25. listopadu. Čtyři firemní střediska by měla ve dvou stovkách rybníků odlovit 600 tun ryb, z toho asi 500 tun kaprů, řekl ředitel Klatovského rybářství Václav Voráček.

Předvánoční cenu stanoví firma se 400 rybníky až po výlovech velkých rybníků, které začnou na konci října. Zatím předpokládá, že ceny budou kopírovat ty loňské. Klatovské rybářství bude mít na vánoční trh veškeré hmotnostní spektrum ryb v dostatečném množství, ale ryby budou menší. „Kontrolní odlovy na přírůstky a zdravotní stav děláme třikrát ve vegetačním období a všude to je bez problémů,“ uvedl ředitel.

Firma naplánovala výlovy na delší dobu, aby si sádky, ve kterých chybí voda, nezaplnila hned. „Začali jsme 1. října s menšími rybníky, v prvních dvou už byla tržní ryba pro zákazníky,“ uvedl Voráček. Teď loví rybáři už podle toho, aby si mohli na soustavách přepouštět a chytat vodu, s čímž souvisí přesazování násadových ryb. Po suchu se rybníky, které se loni nelovily, „dotáhly“, ale plochy, které se loví každý rok, jsou pod běžným stavem a přírůstky tam budou slabší. „Takže se to vlastně za celou firmu zprůměruje, a tak budou přírůstky průměrné,“ řekl.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *