Kdy je které ovoce nejlevnější?

Ovoce je nejlevnější, když je v sezóně. Tak praví známá poučka. Průzkum Kupi.cz, portálu, který hlídá ceny v řetězcích, však ukazuje, že v supermarketech toto pravidlo často neplatí.

Kdo očekává, že největší hojnost levného ovoce bude v supermarketech v létě, může být překvapený. Nejvíce druhů ovoce je totiž za nejlepší ceny od října do ledna. Jedná se především o exotické druhy – banány, mandarinky, ananas, avokádo, mango nebo citróny. V zimě se však za dobré ceny dají sehnat i borůvky nebo jahody. Je to logické, většina sortimentu v oddělení ovoce se do České republiky dováží. Díky tomu nejsou supermarkety závislé na českém počasí a tuzemské sezónní produkci.

Jak tedy nakupovat, pokud dbáte na pravidelný přísun vitamínů po celý rok a nechcete přitom za ovoce zbytečně utrácet? „V létě a zkraje podzimu se po ovoci poohlédněte  u místních pěstitelů, třeba na trzích. Nabídka bývá pestrá a ceny velmi příznivé. Po zbytek roku, kdy je tuzemská ovocná nabídka omezená na skladovaná jablka nebo hrušky, zajděte do supermarketu a nakupte exotické ovoce z dovozu. Právě                v těchto měsících ho seženete za nejlepší ceny z celého roku,” shrnuje Martin Kadlčík z Kupi.cz.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *