Karlovarským minerálním vodám stoupl meziročně obrat o dvanáct procent

Skupině firem Karlovarských minerálních vod (KMV) stoupl za loňský rok obrat na 8,3 miliardy korun. Meziročně jde o dvanáctiprocentní nárůst. Firmě rostl i hrubý zisk. Jde už o třetí rok za sebou, v němž firma dosáhla rekordních výsledků. Konkrétní čísla ale společnost neuvádí. Informoval o tom mediální zástupce firmy Pavel Novák.

Středoevropská nápojová skupina Karlovarských minerálních vod v roce 2017 vyrobila přes miliardu lahví. Ukazatel EBIDTA, který stanovuje zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizací, meziročně stoupl o sedm procent.
Na konci roku 2017 se společnost Trentop Investements B. V., jediný akcionář KMV, stala daňovým rezidentem České republiky. Celá skupina společností kontrolovaných KMV se tak podrobila českému daňovému režimu, neboť jak holdingová struktura, tak její vlastníci podléhají českým daňovým předpisům.
Skupina KMV kromě svých aktivit v České republice působí i na dalších evropských trzích. V Maďarsku je lídrem na trhu přírodních minerálních vod prostřednictvím společnosti Szentkirályi – Kékkúti Mineral Water Kft. V Rakousku je skupina KMV (Waldquelle) dvojkou v sektoru přírodních minerálních vod a na třetí pozici v ochucených vodách. Na Slovensku drží skupina KMV pozici dvojky na trhu přírodních minerálek. V Bulharsku v roce 2017 převzala KMV společnost Quadrant Beverages JSC., která je v Bulharsku mimo jiné oficiálním výrobcem a prodejcem produktů společností PepsiCo.
V roce 2017 exportovala skupina KMV své výrobky zhruba do 20 zemí světa. K největším odběratelům patří Slovensko, Německo a Rakousko, ale KMV vyváží i do vzdálenějších destinací, jako jsou Rusko, USA, Spojené arabské emiráty, Izrael nebo Austrálie. Loni KMV poprvé exportovala ochucené varianty značky Mattoni do Saúdské Arábie a po mnoha letech se vrátila na ukrajinský trh. Podařilo se zvýšit podíl prémiových značek na celkovém vývozu, zejména Mattoni a Magnesia.
V lednu se KMV staly výhradním nápojovým franšízantem a distributorem snacků PepsiCo v Česku, Maďarsku a na Slovensku a zakoupí podniky PepsiCo v těchto zemích. Transakce podléhá schválení příslušných antimonopolních úřadů a očekává se, že bude dokončena letos v prvním pololetí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *