Karlovarské minerální vody zvýšily zisk o čtrnáct procent

Skupině firem Karlovarských minerálních vod (KMV) loni stoupl obrat na 7,5 miliardy korun. Největší výrobce minerálních a pramenitých vod ve střední Evropě vykázal loni i nárůst zisku. V roce 2015 měla skupina obrat 7,3 miliardy korun. Informoval o tom mediální zástupce firmy Pavel Novák.

Výsledky KMV kopírují světový růst prodejů balených vod. Podle agentury Canadean loni vzrostl globální prodej balených vod o 5,3 procenta. Zvýšený prodej podpořila i rostoucí ekonomika.

Ukazatel EBIDTA, který ukazuje zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizací, loni skupině KMV stoupl o 14 procent. Konkrétní částku ale společnost nezveřejňuje.

K hospodářskému úspěchu KMV přispěl vývoj prodejů balených vod v Maďarsku, kde v roce 2015 KMV získaly značky Szentkiralyi a Theodora, pokračující růst obliby minerálních vod a představení produktových novinek KMV na českém trhu.

V prodejích se podle KMV projevil také zájem lidí kupovat kvalitnější a dražší produkty, což se nejvíce odrazilo v kategorii džusů. Ta podle údajů agentury Nielsen vzrostla meziročně téměř o šest procent, přičemž výrobky prémiových značek zaznamenaly velký nárůst oproti levnějším privátním značkám.

V České republice KMV vedle minerální vody Mattoni vyrábí pramenitou vodu Aquila a minerální vodu Magnesia. KMV vyváží své produkty do více než 20 zemí a vlastní zahraniční značky minerálních vod v Rakousku, Maďarsku a na Ukrajině. Skupině KMV se daří i na evropských trzích. Na Slovensku drží pozici dvojky na trhu přírodních minerálních vod. V Rakousku je dvojkou v sektoru přírodních minerálních vod a na třetí pozici v ochucených vodách. V Maďarsku je lídrem na trhu přírodních minerálních vod díky odkoupení dvou nejvýznamnějších tamních nápojářských firem.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *