Karlovarské minerální vody zvýšily prodej o víc než třetinu

Skupině Karlovarské minerální vody (KMV) vzrostly za první tři čtvrtletí prodeje o 35 procent. Obrat dosáhl ve stejném období 5,6 miliardy korun. Skupina tak letos očekává celkový obrat ve výši 6,3 miliardy korun. Informovala o tom firma.

Celé odvětví výroby minerálních vod zažívá rekordní rok. Ukazatel EBITDA, který ukazuje zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizací, rostl skupině KMV dokonce o rekordních 98 procent.

Úspěch největšího výrobce minerálních a pramenitých vod ve střední Evropě byl podpořen akvizicemi v Maďarsku, silným exportem a také extrémně horkou sezónou. Dvojciferného růstu by skupina KMV dosáhla, jak uvádí, i bez zahraničních akvizic. Nelze očekávat, že příští rok bude pro nápojové odvětví zdaleka tak dobrý jako ten letošní. KMV mají proto připravený silný plán inovací k podpoře dalšího růstu.

Dosavadní výsledky naznačují, že by letos mohly KMV překonat dosud rekordní prodeje z roku 2003, kdy panovala extrémní horka podobná těm letošním. Potvrzuje se předpoklad, že letos celá evropská skupina KMV vyrobí a prodá miliardu litrů balených vod a nealkoholických nápojů, věří generální ředitel KMV Alessandro Pasquale.

Skupině KMV se dobře daří i na dalších evropských trzích. V Maďarsku je lídrem na trhu přírodních minerálních vod, na Slovensku si ve stejné kategorii drží pozici dvojky. V Rakousku je skupina KMV dvojkou v sektoru přírodních minerálních vod a na třetí pozici v ochucených vodách.

Významný je pro KMV i export. Vyváží do více než 20 zemí světa. Pozoruhodný je růst na čínském trhu, který  představuje čtvrtý největší exportní trh, dodal Pasquale. Dalšími významnými exportními zeměmi jsou Polsko, Německo, ale i USA nebo Spojené arabské emiráty.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *