K rozsáhlému požáru lesů na Slovensku se přidal další

Na východním Slovensku druhým dnem hoří několik desítek hektarů lesa. Rozsáhlý požár se hasičům do dnešního odpoledne nepodařilo dostat pod kontrolu, plameny se rozšířily na další území. Informovala o tom mluvčí hasičů Zuzana Farkasová. Na západě Slovenska mezitím vypukl další požár porostu.

V úterý kolem poledne začalo hořet na hoře Ihla v okresu Kežmarok nedaleko Vysokých Tater. Přivolaným hasičům se oheň nepodařilo zlikvidovat, práce jim zkomplikoval silný vítr a nepřístupný terén. Oheň se postupně rozšířil na plochu téměř 40 hektarů smíšeného porostu.

Hasičský a záchranný sbor vyslal do oblasti posily. Na místě bylo nasazeno 70 profesionálních a dalších 60 dobrovolných hasičů spolu s technikou. Při likvidaci požáru jim pomáhají také tři vrtulníky.

Z hlediska zasažené plochy jde o jeden z větších požárů, které Slovensko v posledních letech zaznamenalo. Například v roce 2013 ve Vysokých Tatrách hořelo přibližně 50 hektarů trávy a křovin.

Odpoledne hasiči informovali o dalším požáru porostu, a to na západě Slovenska. Oheň nedaleko Povážské Bystrice zasáhl plochu asi čtyř hektarů. Místo požáru je nedostupné pro hasičskou techniku, hasiči k němu museli vyrazit pěšky.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *