K Celosvětovému úklidovému dni se připojilo 15 milionů lidí

K Celosvětovému úklidovému dni se v sobotu 15. září připojilo ve 158 zemích 15 milionů dobrovolníků. V České republice se konalo 439 úklidových akcí za účasti 7030 dospělých a 2863 dětí, sesbírat se podařilo 118 tun odpadů. V dnešní tiskové zprávě to uvedly Český svaz ochránců přírody a spolek Ukliďme Česko.

Nejmladším účastníkem celosvětového úklidu se stal tříměsíční Čech František z Prahy, naopak nejstarším byl devadesátiletý Íránec. V Íránu také při úklidu naměřili nejvyšší teplotu: 48 stupňů Celsia, nejmrazivější počasí zaznamenali v Kanadě s minus deseti stupni. V 11 zemích byli nuceni úklid především kvůli cyklonům, tajfunům a hurikánům odložit.

Během září se v Česku konalo v různých termínech přes 150 úklidů a přes 30 dalších se chystá. Například Klub sportovního potápění Nautilus Břeclav zorganizoval s dalšími místními organizacemi čištění řeky Dyje v centru Břeclavi. Dobrovolníci vyčistili koryto řeky a přilehlé břehy v délce 1,2 kilometru a nasbírali 22 pytlů odpadu. Při čištění Vltavy dvě stovky lidí uklidily z koryta řeky a nejbližšího okolí dvě tuny nepořádku.*

„Největší podzimní akcí, co do účasti, byl úklid Základní školy Máj II v Českých Budějovicích se zapojením 430 žáků, nejaktivnější firmou pak byla Komerční banka, jejíž zaměstnanci zorganizovali 20 firemních úklidů v místech svých poboček,“ píše se ve zprávě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *