Jižní Morava žádá, aby nebyla omezena reklama na víno a vinařství

Dva bývalí jihomoravští hejtmani a hejtman současný na nedávném zasedání krajského zastupitelstva společně požádali zastupitele, aby protestovali u vlády a parlamentu proti omezení reklamy na víno a vinařství. Uvedl to jeden z předkladatelů návrhu, bývalý hejtman Michal Hašek. Spolu s ním návrh, který zastupitelstvo schválilo, předkládali bývalý hejtman Stanislav Juránek a současný hejtman Bohumil Šimek.

Výzva se týká zvažované regulace reklamy na tabákové výrobky a alkohol. Zastupitelé výzvu schválili. „Iniciativa vzešla ode mě na základě minulého jednání rady Vinařského fondu České republiky. Předpokládám, že s usnesením teď bude pracovat pan hejtman Šimek, ale i já v rámci legislativní rady ministerstva zemědělství, i pan Juránek a všichni poslanci a senátoři zvolení za Jihomoravský kraj,“ řekl Hašek.
Omezení reklamy na víno a vinařství by podle něj zmařilo posledních 30 let rozvoje jihomoravského vinohradnictví a vinařství i podpory poskytnuté veřejným sektorem. Ředitel vinařského fondu Jaroslav Machovec tuto aktivitu vítá. „S vinaři to řešíme už delší dobu a máme reálné obavy z toho, že pokud vyloučíme reklamu na naše vína, bude už fungovat pouze konkurence cenou a získá tím zahraniční konkurence, která sem často dováží přebytky za nereálně nízké ceny,“ uvedl Machovec.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *