Jihomoravští hasiči častěji likvidují požáry zemědělské techniky

Hasiči v Jihomoravském kraji letos v létě častěji zasahují u požárů zemědělské techniky. Mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška uvedl, že od začátku července vyjeli k deseti takovým požárům, škoda je téměř 9,5 milionu korun. Loni jihomoravští hasiči přitom za celé prázdniny evidovali šest požárů zemědělské techniky, o rok dříve 12 a v roce 2015 osm.

„Je zřejmé, že požáry souvisejí s dřívějším začátkem žňových prací, nicméně v uplynulých letech k takovému počtu požárů zemědělské techniky vůbec nedošlo, případně jsme jej evidovali až v součtu celých prázdnin,“ uvedl mluvčí. Všechny letošní požáry zemědělské techniky se zatím obešly bez zranění.
Mluvčí také připomněl, že vedle požáru samotného stroje se plameny většinou rozšíří i na okolní pole a spolu s hmotnými škodami na technice vznikají také škody na úrodě.
Například 5. července hasiči vyjeli k požáru kombajnu a 30 hektarů pole u Tvarožné na Brněnsku. Příčinou požáru byla technická závada na kombajnu a škoda se vyšplhala zhruba na 4,5 milionu korun. Požár kombajnu a strniště u Holubic na Vyškovsku hasiči likvidovali i 15. července, o den dříve zasahovali u požáru kombajnu v Lipově na Hodonínsku.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *