Jihočeští veterináři dostali loni 188 podnětů na týrání zvířat

Jihočeští veterináři dostali loni 188 podnětů na týrání zvířat. Porušení zákona zjistili v 52 případech, pětkrát dali podnět kvůli podezření, zda nebyl spáchán trestný čin. Novinářům to dnes řekli zástupci Krajské veterinární správy pro Jihočeský kraj.

Až 70 procent podnětů na týrání zvířat je anonymních a jde také o vyřizování účtů mezi sousedy, řekl ředitel jihočeské veterinární správy František Kouba.
Veterináři loni dostali v kraji 188 podnětů ohledně týrání zvířat, z toho 66 se týkalo hospodářských zvířat a 122 zvířat v zájmových chovech. V 52 případech zjistili veterináři porušení veterinárního zákona i zákona na ochranu zvířat proti týrání. Ve 12 případech nařídily obce předběžnou náhradní péči nebo náhradní péči o týrané zvíře. V pěti případech dali veterináři podnět pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat a zanedbání péče o zvíře z nedbalosti.
Jen minulý týden dostali veterináři devět podnětů ohledně týrání zvířat. Veterináři dnes upozornili na dva vážné případy týrání psů z loňského roku. Šlo o chov dvou psů v nevhodných podmínkách na Prachaticku. Desetiletý bígl byl podle zjištění veterinářů podvyživený, extrémně zablešený, se silným zánětem kůže a s omezenou hybností zadních končetin, řekl veterinář Ladislav Hanousek. Druhý pes, desetiletý zlatý retriever, byl podle veterináře masivně napaden parazity, měl také nádor vedle konečníku.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *