Jarní výstava Flora ve znamení květin různých barev a tvarů

Všemi smysly si budou moci vychutnat návštěvníci hlavní expozici jarní etapy květinové výstavy Flora Olomouc, která má podtitul Smyslů plná zahrada. Letošního 36. ročníku výstavy se zúčastní 120 vystavovatelů z tuzemska i zahraničí. Jarní výstava Flora bude zahájena ve čtvrtek 23. dubna a potrvá do neděle 26. dubna.

Hlavní expozice v pavilonu A bude ve znamení květin různých tvarů a barev. Aranžéři použijí tisíce narcisů, tulipánů, hyacintů, modřenců, muškátů či petúnií. Rozkvetlou expozici provoní lilie, kosatce a frézie. Zahrada odpočinku, chutí a hudby bude doplněna vodními gejzíry, přehlídkou rododendronů, pokojových i masožravých rostlin, kaktusů a okrasných stromů, uvedl Vojtěch Zahradník z olomouckého výstaviště.
Dlouhým květinovým tunelem se návštěvníci dostanou do exotické krajiny Mexika plné kaktusů a tamní kultury. V této části expozice připravené ve spolupráci s mexickým velvyslanectvím nebude chybět ani typická mayská pyramida, dodal Zahradník.
Návštěvníci se budou moci naučit také rozeznávat zvuky zpěvných ptáků, odlišit vůni majoránky a oregana či si na speciálním panelu zrakového vnímání vyzkoušet, jaké barevné kombinace by slušely květinovému záhonu. Připraveny budou i ochutnávky pálivých chilli papriček.

Pavilon E olomouckého výstaviště se promění v unikátní výstavu bonsají, na které bude představen projekt 100 borovic. Borovice pocházejí z různých míst Evropy a jsou cenné i tím, že pocházejí z lokalit, na nichž by byly vzhledem k výstavě silnic, dálnic, lanovek nebo protipožárních lesních koridorů zlikvidovány. Díky projektu se je podařilo zachránit, uvedl Zahradník. V pátek 24. dubna bude připravena večerní prohlídka vyzdobeného pavilonu A.
Jarní etapu Flory tradičně doplní veletrh zahradní mechanizace Hortifarm a jarní zahradnické trhy. Na obě akce dorazí asi 330 prodejců. Zahrádkáři a kutilové si budou moci vybrat z pestré nabídky květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků či zahradnických pomůcek.
Těžiště letošního ročníku Flory bude opět v pavilonu A, který byl v roce 2013 zrekonstruován. Loni jarní etapu výstavy vidělo přes 75 000 lidí. Počet návštěvníků ve srovnání s rokem 2013 vzrostl o 17 000, vedení výstaviště to přičetlo atraktivním expozicím i opravenému pavilonu A.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *