Integrovaná střední škola Cheb otevřela Zemědělskou školu

Integrovaná střední škola Cheb otevřela dnes ve městě vlastní Zemědělskou školu. Odloučené pracoviště nyní nabízí tři zemědělské obory, další dva chce nabídnout od příštího roku, řekl dnes ředitel Integrované střední školy Cheb Jan Homolka. "V současné době se na škole vyučuje maturitní obor agropodnikání a tříleté učební obory zahradník a opravář zemědělských strojů. Od příštího roku se výuka rozšíří o další dva učební obory, a to o zemědělec – farmář a zemědělské práce," popsal Homolka.

v Karlovarském kraji byly donedávna dvě školy se zemědělskými obory, v Dalovicích a v Chebu. Dalovická škola byla ale před dvěma lety začleněna pod chebskou a v Dalovicích jen dostudují studenti, vyšší ročníků. Do prvních ročníků se už bude nastupovat jen do Chebu.

Podle vedoucího Zemědělské školy Zdeňka Perlingera se v posledních letech daří díky dotačnímu programu Ministerstva zemědělství výrazně zkvalitnit technické vybavení zemědělských škol. Do chebské školy se tak ročně podaří získat asi 1,8 milionu korun, například na dnes představené traktory nebo víceúčelové manipulátory. Technika by tak podle Perlingera mohla znovu zvýšit zájem o zemědělské obory, který v posledních letech spíše

klesal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *