Inspektoři uzavřeli prodej potravin na čerpací stanici

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) má zákonem svěřen i dozor nad prodejem potravin a pokrmů nabízených ve formě doplňkové služby čerpacích stanic. Při kontrole 25. dubna inspektoři zjistili nesplnění zákonných požadavků při prodeji potravin na čerpací stanici společnosti MOL Česká republika s. r. o. na adrese Plaská 1843/70, 323 00 Plzeň. Informoval o tom mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Provozovna nebyla vybavena přívodem teplé ani studené tekoucí vody a personál měl k dispozici pouze z hygienického hlediska nevyhovující barel s vodou, několik přenosných nádob a hygienické pomůcky umístěné na podlaze. V provozovně evidentně probíhaly přípravné stavební práce pro zajištění hygienického zázemí, nicméně provozovatel v současnosti nedisponuje ani souhlasem s realizací vodovodní přípojky a přesto prodával potraviny. Tím prodejce porušil nařízení o hygieně potravin, které mj. žádá, aby stav provozovny umožňoval údržbu a správnou hygienickou praxi zajišťující bezpečnost nabízených potravin.

Vzhledem k uvedeným pochybením inspektoři SZPI na místě uložili zákaz užívání prostor pro prodej potravin, který zůstane v platnosti až do splnění zákonných požadavků. Inspekce zároveň s provozovatelem – společností MOL Česká republika s. r. o. – zahájí správní řízení o uložení pokuty.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *