Inspekce zjistila na Floře Olomouc prohřešky bezmála u poloviny prodejců

Prodejci na výstavě květin Flora Olomouc měli v závěru dubna opět problémy s dodržováním zákonů a poctivostí. Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) zjistili různé nedostatky téměř u poloviny kontrolovaných stánkařů. Informovala o tom mluvčí ČOI Ivana Divišová. Loni v létě inspekce na výstavě Flora odhalila prohřešky u třetiny kontrolovaných prodejců.

Česká obchodní inspekce na jarní etapě výstavy Flora provedla 18 kontrol a pochybení zjistila v osmi případech. Zjištěné závady se podle Divišové týkaly porušení zákona o ochraně spotřebitele, kdy obchodníci nejčastěji nedodržovali správnou míru a hmotnost, poškozovali spotřebitele při účtování, nedodržovali správné značení výrobků a použili úředně neověřené měřidlo.

Inspektoři se zaměřili nejen na stánky, ve kterých byly nabízeny zahradnické potřeby, květiny a občerstvení, ale také na restaurace v okolí výstaviště, poznamenala Divišová.

Česká obchodní inspekce prodejcům za zjištěné prohřešky uložila blokové pokuty v celkové výši 5000 korun. S dalšími čtyřmi obchodníky inspekce zahájí správní řízení.

Jarní etapy Flory se na konci dubna v Olomouci zúčastnily více než tři stovky vystavovatelů a prodejců. Zahrádkáři a kutilové si na Výstavišti Flora mohli tradičně vybrat z pestré nabídky květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků či zahradnických pomůcek.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *