Inspekce uzavřela hernu a restauraci

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zavřeli kvůli myšímu trusu jihlavskou hernu Club Bonver Quantanamo a čínskou restauraci Fu Hao v Rudné v okrese Praha-západ. Sdělil to mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Inspekce s provozovateli zahájí správní řízení o uložení pokuty. Zákaz užívání prostor SZPI uvolní, až provozovatelé prokážou, že byly závady odstraněny.

Při kontrole jihlavské herny v Okružní ulici inspektoři zjistili množství myšího trusu. Byl za barovým pultem, kde se připravovaly nápoje a pokrmy, ale i ve skladu potravin, na chodbách a v šatně zaměstnanců. Část zázemí zapáchala myšinou. Provozovatel také nezajistil dostatečný, pravidelný úklid a odvoz odpadu.
V čínské restauraci Fu Hao v Masarykově ulici v Rudné zjistila inspekce myší trus a moč v kuchyni, ve skladu potravin i přímo v krabicích s potravinami. V kuchyni inspektoři zjistili i další nedostatky, zejména mastnotou, prachem a zbytky potravin znečištěná zařízení.
Z podobných důvodů hygienici 28. ledna uzavřeli také Hospodu Posed v Nových Ouholicích ve Středočeském kraji. V kuchyni a skladech byl na okenních parapetech, policích, podlahách a pracovních plochách myší trus. Některé sypké potraviny byly již okousané od hlodavců. Kontroloři se vrátili do provozovny o týden později, tedy 4. února. Restaurace již byla vydezinfikovaná a deratizovaná, a proto ji znovu otevřeli. Majitel dostal pokutu, uvedli hygienici.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *