Inspekce nařídila stáhnout z trhu tunu kandovaných třešní

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stáhnout z trhu nevyhovující šarži kandovaných třešní Fruit Exclusive, jde asi o tunu potraviny, a to kvůli zvýšenému množství barviva košenila. Od dovozce si je odebraly obchodní řetězce. Inspekce to uvedla v tiskové zprávě.

Laboratorní rozbor ve výrobku potvrdil přítomnost barviva košenila v koncentraci 517 mg/kg, právní předpis připouští maximální koncentraci v hodnotě 200 mg/kg. Dovozce, společnost POEX Velké Meziříčí, dopravil do České republiky celkem 10 176 kusů potraviny, tu následně odebraly společnosti Kaufland Česká republika, Makro Cash & Carry ČR, Metro Cash & Carry SR, Tamda Foods, Ratio a Tommy Final Group.

Potravina Fruit Exclusive v balení 100 gramů stažená z prodeje má označení DMT: 01 06 2018, šarže: 6481-G1018 007, Vyrobeno pro: POEX Velké Meziříčí, a. s., Třebíčská 384, 594 01 Velké Meziříčí, země původu: Nizozemsko.

Inspekce informaci o potravině vložila do evropského systému rychlého varování RASFF a s kontrolovanou firmou zahájí správní řízení o uložení sankce.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *