Hradečtí lesníci cenu vánočních stromků nezvýší

S vyřezáváním vánočních stromků začali lesníci z Městských lesů Hradec Králové. Letošní novinkou v sortimentu hradeckých lesníků bude asi 150 borovic černých, Městské lesy je začaly před několika lety pěstovat na plantážích. Drtivou většinu asi z 2000 stromků pro vánoční trh bude tvořit borovice lesní z prořezávek mladých porostů. Asi 200 bude smrčků. Ceny stromků budou stejné jako loni, prodej začne 1. prosince. Informoval o tom nadlesní Tomáš Jankovský.

Cena za borovici lesní bude jednotných 200 korun, borovice černá bude za 300 korun a smrček za 150 korun. Prodej začne v neděli 1. prosince v hájovně Marokánka u Krňovic, kde budou lesníci prodávat stromky do 15. prosince. Od 9. prosince se budou stromky prodávat i v hájovně U Zeleného sloupku na Novém Hradci, a to až do vyprodání zásob. S řezáním stromků v lese hodlají lesníci skončit přibližně v polovině prosince.

Vedle vánočních stromků připravují Městské lesy i prodej kaprů vylovených z lesních rybníků. Prodej ryb v hájovně U Zeleného sloupku by měl začít přibližně v polovině prosince. Cena kilogramu kapra bude 85 korun, tedy stejná jako loni, uvedl Jankovský.
Městské lesy Hradec Králové hospodaří asi na 3600 hektarech lesů a radnice preferuje jejich rekreační funkci. Prodej vánočních stromků a ryb je jejich doplňkovou činností.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *