Francouzský ministr zemědělství hájil pití vína

Francouzský ministr zemědělství Didier Guillaume v televizi BMF TV hájil pití vína, které podle něj "není alkohol jako ostatní". Je sice třeba bojovat proti závislosti na alkoholu, ale zároveň mladé ve vinné kultuře vzdělávat, dodal ministr.

„Nikdy jsem neviděl, že by někdo mladý vyšel z nočního klubu opilý proto, že si dal côtes-du-rhône… nebo bordeaux,“ prohlásil Guillaume, kterého citoval server francetvinfo.fr. „Mladí pijí jiné druhy, mixy nebo tvrdý alkohol,“ řekl.

Připustil ale, že nadměrné popíjení, zejména u mladých, může být problém. Proto je podle něj potřeba mládež poučit, jak víno pít. Ministr zdůraznil, že vinařství je silným prvkem francouzského hospodářství.

Francetvinfo.fr napsal, že postoj ministra zemědělství ostře kontrastuje s pozicí ministryně zdravotnictví Agnès Buzynové, která loni prohlásila, že „z vědeckého hlediska je víno alkohol jako všechny ostatní“. Z pohledu veřejného zdraví je tak jedno, jestli člověk pije víno, pivo, whisky nebo vodku – není v tom žádný rozdíl, řekla tehdy.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *