Floru navštívilo o pětinu méně lidí, asi kvůli tropickým teplotám

Zhruba o pětinu menší návštěvnost zaznamenali pořadatelé právě ukončené letní etapy celostátní přehlídky květin Flora Olomouc. Výstavu od čtvrtka do dneška zhlédlo zhruba 20.000 návštěvníků, informovala mluvčí Výstaviště Flora Olomouc Michaela Nováková. Organizátoři to přičítají především tropickým teplotám během víkendu. Hlavní expozice přehlídky byla zaměřena na šedesátiletou historii květinových výstav v Olomouci.

Pod hlavní expozicí, která přilákala největší pozornost, byli podepsáni odborníci ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Každá z šesti pilířů výstavy měla své poslání a zastupovala jedno z desetiletí Flory. „Byla zde ztvárněna Bohatá léta 1958 až 1967, Růžová léta věnována výstavě Vyznání růžím nebo například Exotická léta ve spolupráci s Unií botanických zahrad ČR,“ uvedla mluvčí výstaviště. Vystaven zde byl i unikát v podobě jehličnanu Wollemia nobilis, zapůjčený z botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK v Praze Na Slupi.

Podle pořadatelů byl hodně navštěvován i pavilon E, kde se snoubila svatební floristika s elegantními svatebními šaty či naleštěnými veterány. Pozornost přitahoval i pavilon H, jehož prostory se po dobu čtyř výstavních dnů proměnily v laboratoř experimentální botaniky, minikino i v galerii fotek rostlin. Návštěvníci zde sami mohli pod mikroskopy a zvětšovacími skly spolu s odborníky sledovat například pohyb či komunikaci rostlin, doplnila Nováková.

Pavilon B patřil během výstavy Svazu školkařů ČR a pavilon C Českému zahrádkářskému svazu, který návštěvníkům nabízel i výstavu zaměřenou na aeroponii, která využívá pro přísun živin k rostlinám vzduch a vodu. V okolí pavilonů byly tradiční letní zahradnické trhy s nabídkou květin, rostlinného materiálu, zahradnických a hobby potřeb.

Komentáře ke článku 1

  • Jaroslava Hroteková

    Řekla bych, že na nižší návštěvnosti Flory se podepsaly vysoké teploty, ale také ne moc vydařená jarní výstava.
    Jarní výstava mě tolik zklamala, že jsem litovala peněz za vstupenky a to jsem se na ni tak těšila. Kytky si mohu nakoupit i jinde a bez vstupného. Moc lidí bylo tehdy nespokojených.
    Na letní výstavu už jsem nešla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *