Fakulta rybářství nabízí stipendium hned po nástupu do školy

Vodňanská Fakulta rybářství a ochrany vod (FROV) Jihočeské univerzity začne jako jedna z prvních vysokých škol nabízet vybraným studentům stipendium hned po jejich nástupu. Někteří studenti prvních ročníků mohou získat po zápisu deset tisíc korun, a to na základě svých středoškolských studijních výsledků. Stipendium obdrží ti, kteří si na střední škole udrželi dlouhodobý průměr známek nejhůře 1,5 a se stejným nebo lepším výsledkem zvládli i maturitu. Informovala o tom mediální zástupkyně FROV Klára Pirochová.

„Naším cílem je motivovat studenty s dobrými studijními předpoklady k zápisu na FROV,“ uvedl děkan školy Pavel Kozák. Odměnu deset tisíc korun obdrží vhodní adepti 60 dnů po zápisu na školu. Navíc FROV hodlá finančně motivovat studenty i během úvodního semestru. „Kdo získá minimálně 20 kreditů, obdrží další jednorázové stipendium ve výši osmi tisíc korun,“ uvedl zástupce děkana FROV Martin Kocour.

FROV přijímá studenty do bakalářských studijních oborů rybářství a ochrana vod. Školu navštěvuje 130 studentů, z nichž kolem 80 nastupuje do prvního ročníku. FROV nabízí i navazující magisterské a následně i doktorské studium.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *