Evropská komise chce tvrdší postup proti podvodům v potravinářství

Evropská unie by měla postupovat tvrdším způsobem proti podvodům při výrobě a prodeji potravin. Uvedl to podle agentury DPA eurokomisař pro zdraví Tonio Borg v rozhovoru pro dnešní vydání německého listu Die Welt. Vyzval rovněž k výraznému zvýšení pokut za porušování pravidel pro potravinářský sektor.

„Tresty musí být nejméně tak vysoké jako zisky, které vznikly porušováním zákonů,“ uvedl Borg. Dodal, že evropští spotřebitelé by měli být lépe informováni o výsledcích kontrol v jednotlivých podnicích, například v maloobchodních prodejnách a restauracích. „Důležité je, aby kontroly potravin v členských zemích byly v budoucnosti pro spotřebitele transparentnější,“ prohlásil.
Evropský parlament již začátkem roku vyzval k povinnému zveřejňování původu masa, a to i u hotových jídel, k přísnějším kontrolám výrobců potravin a k mnohem tvrdším trestům za podvody v potravinářství. Reagoval tak na loňský celoevropský skandál s nepřiznaným koňským masem v pokrmech, které jejich výrobci vydávali za hovězí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *