E-shop rozšiřuje rozvozovou plochu

Konkurence na trhu rozvozu potravin se v Plzni a okolí a části středních Čech zvýší. E-shop s potravinami Koloniál.cz, za kterým stojí skupina Rockaway a společnost Czech Media Invest, rozšiřuje dva měsíce po spuštění rozvozovou plochu. Do konce roku mají přijít na řadu ještě další regiony. V Plzni bude konkurovat hlavně službě Potraviny on-line řetězce Tesco. "Západočeská metropole byla v plánu od samého začátku. Jde o město s vysokou životní úrovní, vysokými školami a nadnárodními firmami, které může velmi rychle adoptovat online nákup potravin. Navíc jeho poloha nám hraje do karet i z pohledu logistiky," uvedl šéf Kolonial.cz Petr Vyhnálek. Ve středních Čechách se rozšíření zrozvozové oblasti týká například Kladna, Berouna, Slaného, Kralup nebo Českého Brodu.

Konkurenční internetový obchod s potravinami Rohlik.cz v červenci rozšířil rozvoz do Brna. Do té doby působil v hlavním městě, stejně jako většina konkurence. V moravské metropoli chce do konce roku vyřizovat stovky objednávek denně a dosáhnout letos obratu v řádu desítek miliónů korun.
Prodeji potravin přes internet odborníci předpovídají rychlý rozvoj. On-line trh s potravinami v Česku letos podle odhadů společnosti GfK vykáže tržby až 5,5 miliardy korun. Loni to bylo, včetně alkoholických nápojů a cigaret, 4,3 miliardy korun. Jde však zatím jen o zlomek celkových výdajů za rychloobrátkové zboží.
Rohlik.cz letos plánuje obrat 400 milionů korun, v roce 2016 by měl překročit hranici miliardy korun. Potraviny on-line fungují na trhu od roku 2012, nyní je služba dostupná v sedmi krajích. Na trhu působí i Košík.cz, Potravinydomu.cz, NakupteSi.cz, Nakupdomu.com, Myfoodmarket.cz a další e-shopy.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *