Dožínky se chystají na pražské Letné

Na Letenské pláni v Praze se v sobotu uskuteční jeden z největších farmářských trhů v hlavním městě. Slavit se bude třetí ročník dožínek na Letné. Plánovaný rozpočet akce je letos 2,5 milionu korun, loni činil 2,75 milionu, ale reálné náklady byly o půl milionu korun nižší. Sdělil to Vojtěch Bílý, mluvčí ministerstva zemědělství, které akci pořádá. Hlavním cílem je podpora zemědělství, agroturistiky, folkloru, tradice a historie.

„Návštěvníci se mohou těšit na největší farmářské tržiště v Praze, program pro děti, prezentaci zemědělských svazů a také na ochutnávky českých a moravských vín. Akce bude doprovázena kulturním programem v podobě divadelních vystoupení a hudby,“ uvedlo ministerstvo. Pro děti budou připravené projížďky na koních. „V centrálním prostoru bude postaveno kolbiště, kde je pro návštěvníky připraveno nahánění ovcí, show mini koní a také pohádka na koních,“ přibližuje program úřad.
Zájemci budou mít zdarma vstup do Národního zemědělského muzea, do Národního technického muzea bude za 50 korun.
Kromě dožínek pořádá ministerstvo každoročně i akce Poznej svého farmáře. Letos ministerstvo meziročně snížilo o třetinu počet farem, na kterých se šestý ročník akce konal, bylo jich deset proti loňským 15 a předloňským 19.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *