Clo na cukr prý uvalí USA kvůli podpoře domácího

Spojené státy prý uvalí antisubvenční cla na dovoz cukru z Mexika. Uvedly to dnes nejmenované agenturní zdroje. Krok by podle ní mohl zvýšit ceny bonbonů a limonád ve Spojených státech a Mexiko přimět k odvetným krokům na jiné výrobky.

Pokud se zprávy potvrdí, podpoří nová cla ceny amerického cukru. Budou ale znamenat, že američtí výrobci cukrovinek jako Hershey a Mondelez International, kteří prodávají sušenky Oreo nebo čokolády Milka, budou muset platit víc za dovezené sladidlo.

Americký cukrovarnický průmysl si stěžoval na údajně nefér konkurenci ze strany dotovaných cukrovarnických produktů. Producenti cukru tvrdili, že levný dovoz z Mexika způsobuje domácímu trhu škody téměř za miliardu dolarů.
Údajný verdikt uvalit cla na dovoz cukru z Mexika je předběžný a mohl by být prý ještě změněn. Rozhodnutí nicméně znamená, že americké ministerstvo obchodu zjistilo, že mexický dovoz těžil z vládní podpory. Podle neoficiálních informačních zdrojů by cla mohla dosahovat až 17,01 procenta.
Mexický cukrovarnický průmysl je podle mexických činitelů připraven dohodnout se na omezení vývozu cukru do Spojených států.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *