Chemické společnosti přesvědčují Brusel, aby fúzi schválil

Čínská státní chemická společnost ChemChina a švýcarský producent pesticidů a osiv Syngenta předložili Evropské komisi návrh opatření, která mají rozptýlit obavy regulátorů z plánovaného spojení obou podniků. Informovala o tom agentura Reuters. ChemChina se loni dohodla, že švýcarský podnik za 43 miliard dolarů (1,1 bilionu Kč) převezme.

Evropská komise na svých internetových stránkách uvedla, že v záležitosti těchto dvou podniků byly v pondělí předloženy „závazky“, což obvykle znamená, že firmy navrhly nápravná opatření, například prodej některých svých částí. K obsahu předloženého návrhu se komise blíže nevyjádřila.

Syngenta informaci o předložení návrhu potvrdila. Jak řekl mluvčí podniku, ChemChina a Syngenta předpokládají, že transakce bude uzavřena. Odmítl však poskytnout podrobnosti o předloženém návrhu. Mluvčí ChemChina obsah návrhu označil za důvěrný.

Evropská komise začala plánované převzetí Syngenty podrobně zkoumat v říjnu. Uvedla tehdy, že podniky nerozptýlily její obavy z možného získání nespravedlivých konkurenčních výhod.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *