Čeští vinaři získali na soutěži AWC Vienna 32 zlatých medailí

Vinaři z České republiky získali na jedné z největších světových vinařských soutěžích AWC Vienna 32 zlatých medailí. Nejúspěšnější byla společnost Bohemia Sekt se třemi zlatými a šesti stříbrnými medailemi. Uvedl to Vinařský fond v tiskové zprávě.

Mezi nejúspěšnější vinařství letošního ročníku patřil kromě Bohemia Sektu Znovín Znojmo a Vinařství Salabka se třemi zlatými medailemi.

V soutěži bylo letos 12 615 vín od více než 1800 producentů ze 40 zemí z celého světa. Zlatou medaili získalo víno s více než 90 ze 100 možných bodů, stříbrnou v rozmezí 87 až 89,9 bodu.

„Vídeň tradičně našim vínům přeje. Ačkoli jde o soutěž celosvětovou, naladění porotců na vysokou kvalitu a specifika vín středoevropského regionu je na výsledcích patrné a pomáhá tak dobrému přijímání našich vín i v zemích, které nemají s moravskými víny takovou zkušenost,“ uvedl Pavel Krška z Národního vinařského centra.

Hodnocení soutěže AWC Vienna se koná ve Vinařské škole v Klosterneuburgu a slavnostní vyhlášení je na pořadu ve výstavním paláci vídeňské radnice 29. října.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *