Česká zemědělská univerzita chystá investice za miliardu

Česká zemědělská univerzita v Praze plánuje v příštích letech vynaložit skoro miliardu korun na investice do nových výukových budov nebo do auly. Do konce příštího roku by měla proinvestovat 600 milionů korun. Aktuálně staví například technologicko-výukový pavilon Fakulty lesnické a dřevařské, plánuje stavbu pavilonu tropického zemědělství nebo minivýrobny potravin. Uvedla to mluvčí univerzity Jana Kašparová.

Pavilon pro lesnické studenty se již staví, měl by být hotový do konce příštího roku. „V budově bude specializovaná výuková laboratoř metod dálkového průzkumu Země, dále například laboratoř protipožární ochrany lesa. Součástí objektu je i výukové prostředí vytvořené na zelené střeše stavby,“ říká Kašparová.

Do konce příštího roku by také měla být přestavěna aula univerzity, změna bude stát zhruba 180 milionů. Dalším velkým projektem je výukové centrum zpracování zemědělských produktů. Vysokoškoláci by se měli v budově učit, jak se zpracovává maso a mléko, bude tam pekárna, experimentální mikropivovar i technologie na zpracování ovoce a zeleniny či lisovna čajů a léčivek. Na 253 milionů vyjde stavba budovy, na 101 milionů pak přístrojové vybavení. Budova by měla být hotová nejpozději do konce roku 2022.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *