Budějovický Budvar vyhrál spor o registraci ochranné známky Budweiser Budvar v Norsku

Budějovický Budvar po 21 letech definitivně vyhrál spor o registraci ochranné známky Budweiser Budvar v Norsku. Informoval o tom mluvčí pivovaru Petr Samec. Přihlášku k registraci podal pivovar v prosinci 1993. Jedním z důvodů této snahy byla i potřeba aktualizovat již registrovanou ochrannou známku Budweiser Budvar z roku 1971. Společnost Anheuser-Busch InBev (ABI) ale podala proti přihlášce námitky.

Proti rozhodnutí odvolací rady neexistuje opravný prostředek. Budějovický Budvar tak ubránil své známkoprávní pozice a může v Norsku i nadále prodávat pivo pod značkou Budweiser Budvar.
První rozhodnutí v této věci padlo v prosinci 2011. Norský Úřad průmyslového vlastnictví (Patentstyret) tehdy námitky ABI zamítl a etiketu Budweiser Budvar povolil registrovat. Proti tomuto rozhodnutí se ABI odvolala.
Letos v říjnu odvolací rada norského Úřadu průmyslového vlastnictví – Klagenemnda for industrielle rettigheter – odvolání ABI definitivně zamítla a umožnila tak registraci přihlášky Budějovického Budvaru. Ve svém rozhodnutí rada odmítla argumentaci ABI o ‚zlé víře Budějovického Budvaru při podávání přihlášek ochranných známek‘ a naopak zdůraznila, že Budějovický Budvar používá předmětné označení již velmi dlouho a v jeho jednání nenašla nic závadného, upřesnil Lukáš Lorenc, společník advokátní kanceláře Čermák a spol., která Budějovický Budvar ve sporu zastupovala.
Po 21 letech tak pivovar získal právní jistotu, která přispěje k rozvoji obchodních aktivit Budvaru v Norsku. Rozhodnutí navíc poskytuje důležitou argumentaci, kterou můžeme využít i ve známkoprávních sporech v dalších zemích, dodala právnička Budvaru Veronika Sporová.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *