Budějovický Budvar loni o čtyři procenta piva méně

Budějovický Budvar loni prodal 1,547 milionu hektolitrů piva, meziročně klesl výstav o čtyři procenta, a to navzdory vyššímu exportu. Pivovar vyvezl rekordní objem piva. Do 76 zemí exportoval více než 990 000 hektolitrů piva, meziročně o 1,5 procenta více. Mluvčí Budvaru Petr Samec uvedl, že pokles výstavu způsobily omezené kapacity výrobního podniku, přetížené linky a nedostatek zaměstnanců.

Pivovar se loni zaměřil více na prodej ležáku, zvýšil ho o dvě procenta a vystavil tak nejvíce světlého ležáku v historii. Budvar podle mluvčího během loňského roku nedokázal uspokojovat objednávky v plné výši. Pokles prodeje v tuzemsku se týkal výčepních piv. „S ohledem na nedostatek výrobních kapacit jsme loni snížení prodeje v tuzemsku plánovali a očekávali. Zároveň jsme se i v tuzemsku zaměřili na prodej piv s vyšší přidanou hodnotou, tedy ležáků. Na rozšíření výroby usilovně pracujeme – již dva roky je areál pivovaru velkým staveništěm,“ řekl ředitel Budvaru Petr Dvořák.
Rekordním vývozem pivovar podle Samce potvrdil pozici druhého největšího vývozce českého piva s podílem 21,5 procenta na celkovém českém exportu. „Klíčovým druhem vyváženého piva byl světlý ležák Budweiser Budvar, jehož export vzrostl objemově o 2,6 procenta,“ řekl Samec.*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *