Antimonopolní úřad uložil Lesům ČR opět pokutu ve výši tři sta tisíc korun

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj znovu uložil pokutu 300 000 korun státnímu podniku Lesy ČR za údajné chyby při výběru dodavatele kancelářského materiálu. Rozhodnutí je pravomocné, uvádí se na internetových stránkách antimonopolního úřadu.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se zakázkou z roku 2009 zabýval opakovaně. Jeho původní rozhodnutí před dvěma lety zrušil Krajský soud v Brně. Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vadilo, že přestože cena zakázky v ročním objemu činila kolem deseti milionů korun, musely mít firmy, které se o tendr ucházely, roční obrat desetinásobně vyšší. Podle antimonopolního úřadu to neodpovídalo druhu, rozsahu a složitosti zakázky.
Státní podnik v minulosti s verdikty úřadu nesouhlasil a tvrdil, že tendr byl plně v souladu s platnými právními předpisy. Lesy ČR příslušné kvalifikační kritérium zdůvodňovaly zejména skutečností, že požadují dodávky pro svých přibližně 100 organizačních jednotek. Dodavatel tedy musí být schopen v krátké době dodat významné množství kancelářského materiálu pro více organizačních jednotek najednou.
Případem se zabýval jak Krajský soud v Brně, tak následně i Nejvyšší správní soud. ÚOHS musel nyní přihlédnout k jejich právním názorům a svoje nové rozhodnutí doplnit. Pokutu ale ponechal stejně vysokou.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *