Alkohol bez kolku stále na trhu

Alkoholické nápoje neznámého původu jsou stále na trhu. Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) zjistili ve třetím čtvrtletí letošního roku tři případy prodeje alkoholu bez kolku. Prodejcům alkoholických nápojů zároveň udělili za porušení předpisů 315 pokut v celkové výši dva miliony korun. Inspekce o tom informovala v tiskové zprávě.

Ve 3. čtvrtletí inspektoři zkontrolovali 1053 prodejních míst, která nabízejí k prodeji i alkoholické nápoje. „Kromě tří případů, kdy zjistili porušení povinností prodávajících při značení a evidenci lihovin, prokázali porušení dalších předpisů při každé třetí kontrole, uvedl mluvčí inspekce Denis Gaidoš.
Mezi hlavní prohřešky prodejců alkoholu podle ČOI patřilo porušení zásad poctivosti prodeje, neseznámení spotřebitele s cenou, nevydání dokladu o zakoupení výrobků. Vzhledem k přetrvávajícím zdravotním rizikům a velkému nebezpečí, které představuje alkohol neznámého původu pro jeho konzumenty, budou nadále inspektoři ČOI monitorovat a kontrolovat nabídku, prodej či skladování alkoholických nápojů, poznamenal Gaidoš.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *