Agrofert už nemá zájem o zkrachovalou lesnicko-dřevařskou firmu Less & Forest

Agrofert Holding stáhl svoji nabídku na koupi společnosti Nový Forest z Bohdanče na Kutnohorsku, která je nástupnickou firmou zkrachovalé Less & Forest. Reálně tak hrozí, že dřívější největší tuzemská lesnicko-dřevařská společnost půjde do konkurzu. Informovaly o tom dnešní Hospodářské noviny.

Less & Forest skončila v úpadku předloni na podzim s povolením reorganizace a Agrofert, jejímž majitelem je ministr financí Andrej Babiš, je jedním z členů věřitelského výboru.

Nabídka Agrofertu ve výši 112 milionů korun byla závazná do konce loňského listopadu. Hlavním důvodem odstoupení od kupní smlouvy byly podle výkonného ředitele Agrofertu Josefa Mráze spory mezi majitelem zkrachovalého holdingu Less Jana Mičánka a státními Lesy ČR, které se již dvakrát proti navrženému reorganizačnímu plánu odvolaly. Aktuální odvolání proti reorganizačnímu plánu může způsobit další několikaměsíční průtahy, které mají v případě společnosti v insolvenci fatální dopady na její hodnotu i provoz, řekl Hospodářským novinám Mráz s tím, že jeho firma přímo s Lesy ČR problém nemá.

Mluvčí Lesů Zbyněk Boublík odmítá, že za odvoláním byly spory s Mičánkem. Podle něj se odvolali tři věřitelé. vysvětlil, že reorganizační plán negarantuje v dostatečné míře ochranu práv Lesů ČR coby věřitele.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *